Skip to content

Hetronic

Kablosuz Kumanda Çözümleri

Hetronic Radyo Uzaktan Kontrol (RRC) verici ve alıcı sistemleri, ekipman operatörleri tarafından proses kontrol uygulamaları için birinci sınıf çözümler olarak kabul edilmektedir. Her sistem, baştan sona kendinden emniyetli, sağlam ve güvenilir olacak şekilde tasarlanmıştır. Müşterinin belirlediği operasyonel ihtiyaçları karşılamak için her verici ve alıcı sistemi fabrikada eşleştirilir.

Hetronic, hidrolik, pnömatik ve elektrikli sistem kontrollerini kablosuz uzaktan kumanda ile entegre etmektedir Her çözüm, güvenli, güvenilir ve verimli olmalarını sağlamak için ulusal standartlara ve müşteri şartnamelerimize göre tasarlanmaktadır. .

Hetronic ile daha fazla kablosuz kumanda seçeneği

Her Hetronic vericisi hafif ve ergonomik olarak operatörlerin konforu ve güvenliği için tasarlanmıştır. 

Uygulamanız için doğru kumandayı seçmenizde ve tasarlamanızda size yardımcı olacak bir Motto teknik uzmanıyla iletişime geçebilirsiniz.

VERİCİLER (TX)

Verici Çözümleri

We have solutions for virtually every industrial equipment process control, offering both pre-configured “off-the-shelf” or customized to meet specific application requirements. Hetronic’s range of transmitters include BellyPack, Shoulder Harness, One-hand Push Button, H-Touch, Multiple-Frequency Scanning H-Link  and intrinsically safe Ex (Explosion Proof). Professional operators will find a solution for virtually any application from simple to complex, each designed and produced for the highest levels of safety, dependability and efficiency.

ALICILAR (RX)

Hetronic Alıcı Çözümleri

Hetronic receiver categories are available for virtually any application and are designed to be matched to the appropriate transmitter and application. Our MFSHL receiver series provides customers Multi-Frequency Scanning (MFS) and H-Link (HL) wireless programming to expand possibilities and improve efficiency in the field.. The RX HL series receivers are designed for complex process control applications offering internal diagnostics as well as multiple inputs and outputs to meet a wide range of applications. The RX Series receivers are compact, rugged and lightweight and can be equipped with a variety of relay outputs and internal antennas. 

AKSESUARLAR